SZKOLENIE KAPITAŃSKIE

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

 ‘Nie wiem, zapytaj kapitana’ – jednodniowy warsztat umiejętności dla dowódców i kandydatów na dowódców

Zapraszamy na szkolenie umiejętności nie-technicznych dla kandydatów na dowódców i dowódców w przewozie lotniczym. Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich kapitanów, którzy chcą udoskonalić swoją skuteczność zarządzania załogą i świadomie budować swój autorytet.

Zachęcamy także przewoźników lotniczych do włączenia naszego warsztatu w firmowe szkolenia kapitańskie.

Zakres tematyczny warsztatu:

I. ZARZĄDZANIE LOTEM I ZAŁOGĄ – zajęcia teoretyczne z instruktorem liniowym

Kiedy dowodzenie jest najbardziej efektywne, od czego zależy? Jak budować skuteczny proces decyzyjny w załodze wieloosobowej? Jak radzić sobie w warunkach presji rynkowej i oczekiwań przewoźnika – dyskusja o problemach z jakimi stykają się uczestnicy.

II. PRZYWÓDZTWO – JAK BUDOWAĆ AUTORYTET– zajęcia w formie ćwiczeń poprowadzi instruktor liniowy wraz z psychologiem lotniczym

Rola kapitana w kształtowaniu kolejnych pokoleń pilotów w firmie. Jak kontakt z pasażerami wpływa na postrzeganie dowódcy przez załogę? Postawy charakterystyczne dla dobrego lidera?  Stosunek do bezpieczeństwa jako fragment budowania profesjonalizmu i autorytetu? Jak motywować i wpływać na załogę kokpitową, szczególnie w sytuacjach trudnych? W jaki sposób przekazywać złe wieści i nie zostać samemu? – czyli kapitan udziela trudnej informacji zwrotnej lub podejmuje niepopularną decyzję.

III.  KAPITAN JAKO OSOBA KSZTAŁTUJĄCA WIZERUNEK FIRMY – prowadzący ćwiczenia: instruktor personelu pokładowego 

Jak nie zanudzać pasażerów zapowiedziami? Kiedy pasażerowie potrzebują kapitana? Jak rozwiązywać trudne sytuacje operacyjne mając na uwadze bezpieczeństwo, interes firmy i potrzeby pasażera – czyli kiedy kapitan ma decydujące zdanie i nie powinien z niego rezygnować?

IV.  KOLEJNY CEL OSIĄGNIĘTY – I CO DALEJ? – zajęcia z coachem kariery wraz z psychologiem lotniczym

Podsumowanie osiągnięć i realizacji planów. Jak dalej planować rozwój zawodowy, kiedy kolejna potrzeba została zaspokojona? Jak utrzymać harmonię życia w obliczu większej odpowiedzialności? Jak utrzymać równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym? Czy można uniknąć wypalenia zawodowego?  Jak dalej budować karierę i stawiać sobie nowe cele?

cpt

Zapraszamy dowódców, a także oficerów, którzy przygotowują się do screeningu kapitańskiego i chcieliby zwiększyć swoje szanse.

Powyższy program został przygotowany na podstawie naszych doświadczeń w prowadzeniu szkoleń kapitańskich w linii lotniczej, a także na podstawie obserwowanych potrzeb szkoleniowych u kandydatów, których mamy okazję spotykać podczas screeningów kapitańskich.

Szkolenie nasze adresowane jest do osób indywidualnych i przewoźników lotniczych – tworzymy grupy otwarte, a także zamknięte – propozycja nasza może zostać częścią profesjonalnego szkolenia kapitańskiego w linii lotniczej – i wtedy wzbogacimy je o elementy, które z punku widzenia danego przewoźnika są kluczowe, zatem przygotujemy dla Was ofertę ‘szytą na miarę’.

Tworzymy kameralne grupy (4-8 osób), których największym atutem jest wymiana doświadczeń!

Skorzystajcie, z nowatorskiego, unikalnego i wartościowego szkolenia prowadzonego przez instruktorów liniowych, posiadających bogate doświadczenia z różnych linii, otwartych i pozytywnych. Prowadzącymi są także specjaliści: psycholog i coach, specjalizujących się w ocenie kompetencji i wsparciu rozwoju kariery lotników od wielu lat.

udział w 9 godzinnym warsztacie z lunchem to koszt 980 pln

Zapytaj o najbliższe planowane szkolenie

Zapraszamy do zadawania pytań i zapisów.

szkolenia@zawodpilot.pl