LEADERSHIP W KOKPICIE

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Szkolenie to proponujemy wszystkim chętnym pilotom – nie jest przeznaczone wyłącznie dla tych, którzy już awansowali, albo planują awans kapitański. 

Zapraszamy na szkolenie umiejętności nie-technicznych wszystkich pilotów, którzy chcieliby przedyskutować na przykładzie konkretnych przypadków operacyjnych sposób rozwiązania problemów i dotyczących relacji w załodze.  Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich pilotów, którzy chcą udoskonalić swoją skuteczność zarządzania załogą i świadomie budować swój autorytet.

Zakres tematyczny warsztatu:

I. ZARZĄDZANIE LOTEM I ZAŁOGĄ 

Kiedy dowodzenie jest najbardziej efektywne, od czego zależy? Jak budować skuteczny proces decyzyjny w załodze wieloosobowej? Jak radzić sobie w warunkach presji rynkowej i oczekiwań przewoźnika – dyskusja o problemach z jakimi stykają się uczestnicy. ANALIZA PRZYPADKÓW i BUDOWANIE WNIOSKÓW I ZALECEŃ 

II. PRZYWÓDZTWO – JAK BUDOWAĆ AUTORYTET

Przywództwo w lotnictwie budujemy od samego początku szkolenia do licencji CPL. Lotnictwo to branża jak mawia mój kolega z IATA w której każdy powinien być liderem swojej pozycji. Jak kontakt z pasażerami wpływa na postrzeganie dowódcy przez załogę? Postawy charakterystyczne dla dobrego lidera?  Stosunek do bezpieczeństwa jako fragment budowania profesjonalizmu i autorytetu? Jak motywować i wpływać na załogę kokpitową, szczególnie w sytuacjach trudnych? W jaki sposób przekazywać złe wieści i nie zostać samemu? – czyli kapitan udziela trudnej informacji zwrotnej lub podejmuje niepopularną decyzję.

III.  PILOT /DOWÓDCA ZAŁOGI A WIZERUNEK FIRMY 

Jak nie zanudzać pasażerów zapowiedziami? Kiedy pasażerowie potrzebują kapitana? Jak rozwiązywać trudne sytuacje operacyjne mając na uwadze bezpieczeństwo, interes firmy i potrzeby pasażera – czyli kiedy kapitan ma decydujące zdanie i nie powinien z niego rezygnować?

IV.  POTRZEBA OSIĄGNIĘĆ W ZAWODZIE PILOTA

Podsumowanie osiągnięć i realizacji planów. Planowanie rozwoju a życie prywatne – największe wyzwania. Jak utrzymać harmonię życia w obliczu większej odpowiedzialności?  Czy można uniknąć wypalenia zawodowego?  Dlaczego tak nieliczni piloci zachowują silną satysfakcję zawodową do końca swojej kariery?

cpt

Powyższy program został przygotowany na podstawie naszych doświadczeń w prowadzeniu szkoleń kapitańskich w linii lotniczej, a także na podstawie obserwowanych potrzeb szkoleniowych u kandydatów, których mamy okazję spotykać podczas screeningów kapitańskich. Zmiana w zakresie szkolenia podyktowana jest także zmianami na rynku pracy i sytuacji globalnej.

Szkolenie nasze adresowane jest do uczestników indywidualnych i grup – tworzymy grupy otwarte, a także zamknięte – propozycja nasza może zostać częścią profesjonalnego szkolenia lotniczego w organizacji, albo wybranej grupy pilotów.

Warsztat ten prowadzimy w kameralnych grupach (4-6 osób), których największym atutem jest wymiana doświadczeń!

Skorzystajcie, z nowatorskiego, unikalnego i wartościowego szkolenia prowadzonego przez instruktorów liniowych, posiadających bogate doświadczenia z różnych linii, otwartych na dzielenie się własnymi doświadczeniami, które dotyczą też trudnych i pełnych wyzwań związanych ze zmianami otoczenia i wymagań świata branżowego.

Prowadzącą jest psycholog lotniczy, zajmujący się wsparciem kariery lotników od kilkunastu już lat, funkcjonujący na obecnym rynku przewozów komercyjnych w dużym i małym lotnictwie, obserwujący też wyzwania jednostki przez pryzmat rosnących i bardziej drapieżnych praktyk rynku lotniczego.

Zapytaj o najbliższe planowane szkolenie

Zapraszamy do zadawania pytań i zapisów.

szkolenia@zawodpilot.pl