Wybór ośrodka szkolenia lotniczego

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Duża część studentów ośrodków szkolenia lotniczego zanim podejmie decyzje gdzie się szkolić, kieruje się opiniami kolegów. Jeśli Wasze oczekiwania i preferencje co do sposobu nauczania i poziomu szkolenia są podobne, to już wiecie jaki ośrodek szkolenia lotniczego wybrać, pewnie jest to metoda skuteczna. Wybór podstawowy dotyczy modelu szkoleniowego. Pytanie czy zanim poznacie ośrodek chcecie powierzyć mu cały proces szkoleniowy i tym samym jakość i poziom Waszego wyszkolenia, który będzie mocno uzależniony nie tylko od Waszej indywidualnej pracy, ale także od kompetencji i ciężkiej pracy doświadczonego instruktora szkolenia praktycznego.

Czasami jednak warto pomyśleć nad własnymi dla nas istotnymi kryteriami, które zupełnie inaczej oceniane są przez każdego szkolonego.

Poniżej pomysł, co warto brać pod uwagę, w dowolnej kolejności, w zależności od Waszych doświadczeń i preferencji.

 INSTRUKTORZY

To najistotniejszy aspekt bardzo wymagającego szkolenia lotniczego. Instruktor to ktoś, kto musi posiadać szeroką wiedzę techniczną, na temat samolotu, przepisów i procedur, która wykracza mocno powyżej poziomu przeciętnego. Instruktor powinien wykazywać się konkretnym  doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy, inwestować w swój rozwój, uczyć się od ekspertów w różnych lotniczych środowiskach.

Nie akceptuj, aby szkolenie praktyczne prowadził ktoś, kto nie ma żadnych doświadczeń w nauczaniu innych, i mizerne własne doświadczenia lotnicze – niewiele ponad 250 godzin! Niestety system szkolenia i niektóre ośrodki szkolenia lotniczego nie weryfikują kompetencji instruktorów, robią to wyłącznie uczniowie i rynek.  Dlatego zbierz informacje, wybierz się do kilku ośrodków i poszukaj informacji na temat dorobku  instruktorów szkoleń teoretycznych i praktycznych w wybranych szkołach, porównaj. Wymagaj na początku danych na temat doświadczeń zawodowych, dydaktycznych, innych kwalifikacjach potencjalnych instruktorów.  Uczenie umiejętności to najtrudniejsza dydaktyka, potrzeba ogromnego doświadczenia i eksperckiej wiedzy!

DOSTĘPNE TERMINY – TRYB WEEKENDOWY vs. POPOŁUDNIOWY

W zależności od rodzaju Twoich zajęć, rozplanowanego tygodnia pracy, studiów czy czasu wolnego masz do dyspozycji różne pory dnia, a także tygodnia. Bywa, że po 10 godzinach pracy przyjście pod wieczór na szkolenie jest pozbawione sensu, wtedy może bardziej efektywne będzie szkolenie weekendowe. Wiele szkół tworzy bardzo ciekawe harmonogramy zajęć, wystarczy czasem popytać o niestandardowe rozwiązania.

WYMIAR GODZINOWY

Szkolenie teoretyczne to spotkanie z praktykami, ekspertami w swoich dziedzinach. Zatem czas spędzony z nimi na szkoleniu to największa dla Ciebie wartość.

Korzystanie z wiedzy żywych ekspertów, możliwość zadawania im pytań, dzielenia się wątpliwościami, a czasami sprawdzenia własnej wiedzy,  jest w procesie szkolenia teoretycznego bardzo istotną sprawą. Każdy przedmiot wykładany podczas szkolenia kończy się egzaminem.

Uwaga na statystyki tzw. zdawalności egzaminów  przygotowywane przez ULC, to tylko statystyka, zależy od liczby szkolonych i podchodzących do egzaminu, więc analizujcie to z głową, ale warto niewątpliwie się im przyjrzeć. Zatem wymiar godzinowy w stosunku do ceny to kolejne istotne kryterium. 

FORMA SZKOLENIA

 Na rynku pojawiają się propozycje szkoleń e-learnig-owych, online-owych. Musisz zadecydować czy ta wygodna forma szkolenia jest dla Ciebie efektywna. 

14640029

 

LOKALIZACJA SZKOŁY

Biorąc pod uwagę przewidywany okres szkolenia dobrze też pomyśleć o lokalizacji szkoły, droga pochłania czas i koszty. Sprawdź dostęp szkoły do infrastruktury lotniskowej.

 Jaki ośrodek szkolenia lotniczego wybrać.