Jaki ośrodek szkolenia lotniczego wybrać

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

 Duża część słuchaczy szkół lotniczych przy wyborze szkoły, kieruje się opiniami kolegów. Jeśli Wasze oczekiwania i preferencje co do sposobu nauczania i poziomu szkolenia są podobne, to już wiecie jaki ośrodek szkolenia lotniczego wybrać, pewnie jest to metoda skuteczna. Czasami jednak warto pomyśleć nad własnymi dla nas istotnymi kryteriami.

Poniżej pomysł, co warto brać pod uwagę, w dowolnej kolejności, w zależności od Waszych doświadczeń i preferencji.

DOSTĘPNE TERMINY – TRYB WEEKENDOWY vs. POPOŁUDNIOWY

W zależności od rodzaju Twoich zajęć, rozplanowanego tygodnia pracy, studiów czy czasu wolnego masz do dyspozycji różne pory dnia, a także tygodnia. Bywa, że po 10 godzinach pracy przyjście pod wieczór na szkolenie jest pozbawione sensu, wtedy może bardziej efektywne będzie szkolenie weekendowe. Wiele szkół tworzy bardzo ciekawe harmonogramy zajęć, wystarczy czasem popytać o niestandardowe rozwiązania.

WYMIAR GODZINOWY

Szkolenie teoretyczne to spotkanie z praktykami, ekspertami w swoich dziedzinach. Zatem czas spędzony z nimi na szkoleniu to największa dla Ciebie wartość. Korzystanie z wiedzy żywych ekspertów, możliwość zadawania im pytań, dzielenia się wątpliwościami, a czasami sprawdzenia własnej wiedzy,  jest w procesie szkolenia teoretycznego bardzo istotną sprawą. Każdy przedmiot wykładany podczas szkolenia kończy się egzaminem. Uwaga na statystyki tzw. zdawalności egzaminów  przygotowywane przez ULC, to tylko statystyka, zależy od liczby szkolonych i podchodzących do egzaminu, więc analizujcie to z głową, ale warto niewątpliwie się im przyjrzeć. Zatem wymiar godzinowy w stosunku do ceny to kolejne istotne kryterium. 

 INSTRUKTORZY

Poczytaj na stronach szkół, jakie bierzesz pod uwagę o instruktorach szkoleń teoretycznych i praktycznych. Poczytaj o ich doświadczeniach zawodowych, dydaktycznych, innych kwalifikacjach.  Uczenie umiejętności to najtrudniejsza dydaktyka, potrzeba ogromnego doświadczenia.  

FORMA SZKOLENIA

 Na rynku pojawiają się propozycje szkoleń e-learnig-owych, online-owych. Musisz zadecydować czy ta wygodna forma szkolenia jest dla Ciebie efektywna. 

14640029

 

LOKALIZACJA SZKOŁY

Biorąc pod uwagę przewidywany okres szkolenia dobrze też pomyśleć o lokalizacji szkoły, droga pochłania czas i koszty. Sprawdź dostęp szkoły do infrastruktury lotniskowej.

 Jaki ośrodek szkolenia lotniczego wybrać. 

AKTUALNY WYKAZ CERTYFIKOWANYCH OŚRODKÓW SZKOLENIA LOTNICZEGO

na stronach Urzędu Lotnictwa Cywilnego znajdziecie aktualny wykaz