SZKOLENIE/ KONSULTACJE PRZYGOTOWUJĄCE PILOTÓW DO REKRUTACJI

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Szkolenie, jakie Wam proponujemy w zależności od etapu Waszej kariery lotniczej, może mieć różne funkcje:

1. Może być dla Was sprawdzianem i próbą generalną przed selekcją kandydatów na pilotów w linii lotniczej, lub dla niektórych wczesnym ostrzeżeniem i w porę otrzymaną informacją zwrotną, po to, żeby wiadomo było ile pracy i w jakim zakresie należy  włożyć przed jeszcze odległym procesem selekcji pilotów

2. Charakter szkolenia jest konsekwencją sytuacji na rynku. Szkolenie nasze może pomóc zwiększyć Wam konkurencyjność, poprzez poziom koncentracji na atutach ważnych dla przewoźnika, o których może nawet wahalibyście  mówić. 

3. A co ważniejsze pozbyć się chociaż części nieprawdziwych oczekiwań co do specyfiki pracy pilota w danym przewozie, i przygotować Was na spotkanie z realnymi wymaganiami potencjalnych pracodawców. Słabo jeśli przyszły pracodawca odkrywa podczas spotkania że macie nikłą wiedzę na temat specyfiki pracy i że Wasza motywacja jest nieadekwatna (skoro nie wiecie jak trudno będzie!)

4. Nasze szkolenie jest okazją, żeby właściwie oceniać rozmiar swoich dotychczasowych osiągnięć względem trudności jakie stoją dopiero przed Wami, bo właśnie kończycie lub skończycie za kilka tygodni żmudną i niełatwą drogę szkoleniową i trudno uciec od poczucia wyjątkowego sukcesu.  

aircraft-250542_1920

Nasz autorski program szkolenia jakie proponujemy odpowiada na sytuację na rynku pracy pilotów,   weszliśmy na rynek z tego rodzaju szkoleniem po raz pierwszy w Polsce dokładnie w roku 2014.  W standardowej wersji, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, stworzyliśmy szkolenie dwudniowe – kompleksowy warsztat przygotowujący pilotów do skutecznego wykazania się wiedzą techniczną i dopasowaniem osobowościowym do pracy w kokpicie liniowego samolotu. Obserwujemy zdolnych kandydatów podczas screeningu, którzy nie wiedząc ‚jak powinni się’ zachować, utrudniają rekruterom właściwą ocenę i prezentują nienaturalne zachowania, czasem wręcz nieadekwatne do sytuacji …w takim wypadku tracą wszyscy – linia całkiem dobrego kandydata, a kandydat szansę na spełnienie swoich marzeń i planów…

Nasze bogate doświadczenia z różnych procesów selekcji pilotów, pozwalają nam na stawianie wniosków co do rodzaju deficytów reprezentowanych przez  kandydatów.

Od niedawna rozszerzyliśmy program szkolenia o większą liczbę zajęć praktycznych z wiedzy technicznej i stworzymy Wam możliwość sprawdzenia swojej wiedzy technicznej (zakres: teoria i praktyka ATPL kluczowa przed szkoleniem na typ).

Zatem cele szkolenia się nie zmieniają, jedynie zakres tematyczny i charakter szkolenia.

Chcemy, aby w tych trudnych czasach szkolenie przygotowujące do rekrutacji w nowych warunkach było bardziej dostępne dla Was. Stąd proponujemy też wersję jednodniową szkolenia.

Oczywiście jeśli terminy naszych szkoleń nie spełniają Waszych oczekiwań czy grupowy charakter przekazywania wiedzy, zapraszamy do kontaktu w sprawie indywidualnych konsultacji w tym zakresie.

Szkolenie, na które Was mocno zapraszamy wychodzi naprzeciw trudnościom na jakie natrafiacie, kiedy bierzecie udział w rekrutacji  do linii lotniczej. 

IMG_0763KORZYŚCI PŁYNĄCE Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:

Przygotowujemy do każdego procesu selekcji pilotów, nie zapominając o specyfice selekcji w poszczególnych liniach lotniczych.

DO KOGO ADRESOWANE JEST NASZE SZKOLENIE:

05

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA JEDNODNIOWEGO:

  1. W JAKI SPOSÓB OCENIA SIĘ KOMPETENCJE  PILOTÓW i które są kluczowe w dzisiejszym biznesie lotniczym, i jak to się zmienia? Tutaj trochę o specyfice konkretnych linii lotniczych - jak zaprojektowane są procedury rekrutacji i selekcji pod kątem tych wymogów?
  2. APLIKACJA DO LINII LOTNICZEJ –  Jak nie przekreślać swoich szans zaproszenia i możliwości osobistego zaprezentowania się? Jakie trudne pytania przygotowały niektóre linie lotniczej w swoich formularzach aplikacyjnych?
  3. INTERVIEW HR – na czym skupia się ocena kompetencji i predypozycji
  4. POWTÓRKA Z ATPLpowrót do głównych zagadnień teoretycznych i okazja do powtórzenia materiału, dodatkowa możliwość powtórki wiedzy będzie możliwa przed lub po szkoleniu, jeśli uczestnicy wyrażą taką potrzebę
  5. WYWIAD OCENIAJĄCY WIEDZĘ TECHNICZNĄ–  jakie cele realizuje dobrze przygotowane interview techniczne i czym to się różni od świetnie zdanego egzaminu teoretycznego do licencji ATPL

CZYM NASZE SZKOLENIE NA PEWNO NIE JEST:

Każdy uczestnik zanim się zdecyduje na udział w szkoleniu otrzymuje szczegółowe informacje na temat wybranej edycji szkolenia, wtedy kiedy grupa jest potwierdzona. 

Specjalna oferta dotyczy szkolenia jednodniowego, dostępnego w pakietowej – atrakcyjnej cenie, o ile ukończycie kurs teoretyczny do licencji ATPL w Runway Pilot School w Warszawie. Dla tego ośrodka szkolenia przygotowaliśmy specjalny program i specjalną ofertę. 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA TO PRAKTYCY I SPECJALIŚCI  W DANYM TEMACIE Z WIELOLETNIM doświadczeniem szkoleniowym i branżowym, zebranym z różnych linii lotniczych, często posiadający doświadczenia w projektowaniu systemów selekcyjnych i szkoleniowych, a co najważniejsze – gotowi są i cieszą się z dzielenia się wiedzą :-)

TO PILOCI INSTRUKTORZY LINII LOTNICZYCH  I PSYCHOLOGOWIE  z wieloletnim doświadczeniem w ocenie kompetencji i projektowaniu standardów oceny pilotów i kadetów w różnych liniach lotniczych – naszym atutem są unikalne kompetencje zawodowe w branży lotniczej

NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ: koniec sierpnia/ początek września 2022 

aktualne informacje na temat zbliżających się terminów szkoleń znajdziecie na fb albo zapytajcie pisząc lub dzwoniąc do nas

MIEJSCE: WARSZAWA

Sala szkoleniowa z dostępem do wi-fi i bezpłatnym parkingiem (na Bemowie lub Mokotowie)

W czasie szkolenia przewidujemy przerwę na lunch.

Kawa i herbata, a także przekąski dostępne są przez cały czas trwania szkolenia. 

CENA SZKOLENIA : piszcie do nas w tej sprawie

CENA KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH : piszcie do nas w tej sprawie, bo program i cenę takich konsultacji ustalamy indywidualnie

Z wszelkimi pytaniami, wątpliwościami i rzecz jasna chcąc się zapisać piszcie na adres: szkolenia@zawodpilot.pl

Opinie i relacje z ostatnich sesji szkoleniowych możecie przeczytać także na www.facebook.com/ZawodPilot/