POMOC I WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Świadczymy także konsultacje indywidualne dla pilotów zarówno w sytuacji wypalenia zawodowego jak i pogorszenia kondycji psychologicznej. Dzwońcie i piszcie, podpowiemy jak zorganizować wsparcie.

Jesteśmy do dyspozycji dla każdego pilota, który zauważy u siebie objawy obniżonego nastroju, spadku motywacji do działania i aktywności. Zorganizujemy wsparcie w obliczu różnych sytuacjach trudnych z jakimi musicie się mierzyć. Pamiętajcie, że zjawiska dotykające danej populacji (współczynniki zachorowalności na depresję nietypową męską w Polsce są wysokie) muszą dotykać także grup zawodowych, w których odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzi, presja czasu i presja ekonomiczna jest ogromna. Mamy w tym zakresie te dobre i te złe doświadczenia, kiedy pomoc nie przyszła na czas.

Współpracujemy z terapeutami i specjalistami w różnych zakresach dbałości o zdrowie psychiczne, radzenia sobie z uzależnieniami i diagnozy dobrostanu psychologicznego. Zdrowie psychiczne jest tak samo istotne jak fizyczne, tylko temu drugiemu poświęcamy dużo więcej uwagi. A to właśnie stan psychiczny czasami w sposób stopniowy, bardzo subtelny latami się pogarsza, wprowadzając dużo większe spustoszenie w jakości naszego życia. Właściwa w czasie i jakości pomoc może zatrzymać eskalacje gorszej kondycji, dopóki macie świadomość że przez kilka tygodni czy miesięcy Wasza kondycja się nie zmienia, to znak, że trzeba coś z tym zrobić.

Doświadczenia w tym zakresie nabyte w linii lotniczej, gdzie mieliśmy do czynienia z wdrażaniem pierwszych w Polsce procedur monitorowania kondycji psychicznej pilotów ponad 10 lat temu, powodują że mamy wyczucie w zakresie rozwiązywania problemów w kontekście konsekwencji zawodowych.

Zapewniamy poufność i efektywną pomoc mającą na względzie długoterminowe rozwiązania i przede wszystkim dbałość o zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa w przewozie lotniczym.

LITERATURA: http://www.psychiatria.com.pl/wydawnictwa/2016-vol-16-no-1/meska-depresja-koncepcja-metody-pomiaru-i-zwiazki-z-zachowaniami-samobojczymi?aid=569

IMG_0816_male