Firmy lotnicze

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Rekrutacja i selekcja pilotów – testy psychologiczne dla pilotów – ocena predyspozycji

Linie lotnicze na całym Świecie obniżaja techniczne wymogi kwalifikacyjne dla pilotów, ocena predyspozycji zyskała na wadze i znaczeniu w obecnej sytuacji dużej dostępności zawodu. Mowa o predyspozycjach nie-technicznych, to znaczy takich, których nie można sprawdzić w łatwy sposób, które dotyczą osobowości człowieka, np. jego zdolności do współpracy, odporności na negatywne działanie stresu, a także motywacji kandydata, której niewłaściwa ocena wiąże się z ponoszeniem niepotrzebnych kosztów poszukiwania, selekcji i szkolenia nowych pilotów.

Dla każdej linii lotniczej najważniejsze jest utrzymanie standardów bezpieczeństwa, na które składa się m.in. staranny dobór ludzi i profesjonalne ich wyszkolenie, bo przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo pasażerów i na sprzęt jaki linia lotnicza im powierza.

Staranny dobór pilotów to przede wszystkim możliwość realizowania celów biznesowych Firmy, to także budowanie jej prestiżu, nie tylko w oczach pracowników, ale i pasażerów. Niektórzy pasażerowie sławnego lotu 1549, który skończył się na rzece Hudson wspominali, że mieli zaufanie do siwych włosów kapitana Sullenbergera, bo wierzyli, że ma doświadczenie, a linia United wyselekcjonowała go z najlepszych i regularnie weryfikuje jego kwalifikacje.

Powyższe fakty są dla wszystkich oczywiste, wychodząc naprzeciw potrzebom przewoźników proponujemy wsparcie zewnętrzne dla organizacji lotniczych w zakresie rekrutacji, selekcji i rozwoju pilotów, oferując swoje kilkunastoletnie doświadczenie w budowaniu tych procesów w linii lotniczej.

IMG_1969
fot.archiwum własne