WARSZTATY DLA PARTNEREK PILOTÓW

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Podczas prowadzonych przez nas szkoleń z zakresu zarządzania zmęczeniem pojawiają się częste komentarze, iż na podobne szkolenia powinny być zaproszone żony/narzeczone pilotów.  Zatem wychodząc na przeciw tym potrzebom proponujemy szkolenie, które może ułatwić zaakceptowanie wielu kwestii związanych z pracą pilota Waszym bliskim, a tym samym sprawić, że życie domowe będzie pełniejsze i nie stanie się kolejnym źródłem nieporozumień i stresu.

Nieprzypadkowo odsetek rozwodów w grupie zawodowej pilotów jest znaczący na tle innych profesji. Wyzwania związane z dużą zmiennością Waszej pracy i nieprzewidywalność wspólnych rodzinnych planów może generować nieporozumienia i trudności. Specyfika związana z pracą w różnych bazach europejskich linii lotniczych jest kolejnym elementem trudnym do realizowania przy braku zrozumienia i otwartości Waszych bliskich na akceptację spraw, na które również i Wy nie macie wpływu.

Warsztat z jednej strony ma ukazać specyfikę o jakiej nie opowiadacie bliskim, z drugiej ma umocnić postawy wpływu na rzeczywistość i znajdowanie u Waszych partnerek kierunku postępowania w sytuacjach trudnych. Podczas szkoleń uczestniczki i uczestnicy (mężczyzn też zapraszamy, ich jest coraz więcej, bo kobiet latających jest w lotnictwie liniowym całkiem sporo) będą mieli okazję porozmawiać o problemach, które mogą być podobne u innych, wymienić się doświadczeniami i patentami dotyczącymi rozwiązań problematycznych sytuacji życia rodzinnego: jak radzić sobie z częstymi zmianami planów, rozłąką, trudnościami w wychowywaniu dzieci, przeciwnościami w realizacji własnych planów zawodowych.

Osoby, z którymi spędzacie życie na pewno sporo o specyfice życia z pilotem wiedzą. Jednak powrócimy do tego, bo na co dzień pewne kluczowe elementy znikają ze świadomości, kiedy jest się skupionym na własnych niespełnionych celach. Często nie dzielicie się trudnościami wyzwań Waszej pracy, dynamika tych zmian jest tak duża, że sami jej nie jesteście momentami w stanie na bieżąco monitorować, a co dopiero Wasze partnerki! Życie z Wami potrafi być bardzo trudne i wyczerpujące. Może warto odświeżyć pewne fakty i pokazać Waszym bliskim jak wpływają na Waszą kondycję w pracy?

Celem szkolenia jest wymiana doświadczeń, przedyskutowanie dobrych praktyk w planowaniu życia domowego, żeby niosło ono więcej satysfakcji dla obydwu stron. Organizacja tego życia, czy chcecie czy nie to też część systemu zarządzania zmęczeniem, zatem dyskusja o rozmijających się oczekiwaniach na tym etapie wydaje się koniecznością. Na Wasze bezpieczeństwo wpływa także Wasza Rodzina.

Nasz warsztat ma także na celu wspomóc Wasze partnerki życiowe w przeorganizowaniu się , we wprowadzaniu zmian w planowaniu, na rzecz większej efektywności i zabezpieczało przed rozczarowaniem, a także w ustalaniu  priorytetów dotyczących własnego rozwoju.

Moderującymi około 7 godzinny warsztat będą dwie psycholog (w tym jedna z wieloletnim doświadczeniem pracy zawodowej / psychologa w środowisku pilotów liniowych) i znakomity coach kariery.

Szkolenie odbędzie się w Warszawie.

Zapraszamy do zadawania pytań i zapisów.

Zapytaj o planowane szkolenia w 2020 roku:

szkolenia@zawodpilot.pl

keep_calm_love_pilot