Rok 2023 Nowe Wyzwanie dla branży lotniczej

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

radar01

Korzystając z okazji mówienia i planowania przyszłości najwięcej korzyści płynie dla nas jednak z historii. Warto się jej wciąż przyglądać i uczyć. Statystyki, które przygotował Eurocontrol dotyczące ruchu w 2022 to świetna lektura i dla zarządzających biznesem lotniczym podstawowe źródło wiedzy i decyzji strategicznych.

Nowy Rok przed nami, jednak branża wciąż odbudowuje swoją kondycję finansową sprzed 2019. Najintensywniej operujące linie lotnicze to Ryanair, Easyjet i Turkish. Stambuł, Amsterdam i Paryż (CDG) wciąż najczęściej odwiedzane przez pasażerów, najskuteczniej przyciągające huby lotnicze. W każdym zestawieniu występuje wciąż 2019! Porównujemy wciąż obecne wyniki ekonomiczne z tym, co osiągnął biznes lotniczy 3 lata temu. Czy słusznie? Jest optymistycznie, ale nie znakomicie. Ale może lepiej być nie może?

Może lotnictwo na naszych oczach się właśnie zmienia, może klient podejmuje już inne decyzje, i przyszłość branży będzie spokojniejsza, choć rozwojowa. W załączonym linku możecie poczytać o tym, jak realnie wyglądał ruch na największych lotniskach Europy w 2022. Częstotliwość operacji idzie czasami w parze z punktualnością – Ryan wciąż wysoko i w tej statystyce, za nim Turkish i Easyjet również z dobrym wynikiem! To jest czynnik, którym wygra każdą wojnę cenową dobrze zarządzania linia lotnicza! Punktualność, którą utrzymuje się za cenę ogromnej presji na załogach oczywiście, ale jak widać działa!

https://www.eurocontrol.int/sites/default/files/2022-12/eurocontrol-analysis-paper-2022-review-2023-outlook.pdf 

ruch_2022