Pierwszy Airbus A321neo dla Wizza

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

20180530_095758

Wizzair odbiera dzisiaj w Hamburgu dostawę, pierwszego z zamówionych 256, samolotu Airbus neo. Nowoczesny Airbus A321neo jest wyposażony w dwa silniki GTF Pratt & Whitney i posiada najszerszą wąskokadłubową kabinę z 239 miejscami w jednej klasie zapewniając maksymalną elastyczność, wydajność, oszczędność paliwa i niskie koszty eksploatacji.

Flota Wizz Air to 108 samolotów Airbus A321 and A320 w całej Europie. Z zamówionymi pięcioma A321ceo oraz 256 A321neo i A320neo, Wizz Air jest największym klientem Airbusa na świecie w tej dziedzinie.

W samolotach A320neo i im pokrewnych zostały zastosowane najnowsze technologie, w tym nowoczesne silniki i konstrukcja kabiny, co pozwala na 20% oszczędność w zakresie kosztów paliwa. Airbus A321neo to również szereg korzyści dla środowiska, dzięki ponad 50% redukcji poziomu hałasu w  porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Pomiary prowadzone od momentu wprowadzenia na rynek na początku 2016 roku silnika GTF Pratt & Whitney wykazują, obiecane przez producentów, niższe o 16% zużycie paliwa oraz emisję tlenku azotu zredukowaną o 50%.

Przemawiając podczas ceremonii przekazania w Hamburgu, József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: – Dziś rozpoczynamy nowy etap w historii Wizz Air. Z dumą witamy pierwszy samolot typu Airbus A321neo z napędem GTF w naszej stale rozwijającej się flocie. Jesteśmy przekonani, że A321neo będzie samolotem zmieniającym WIZZ, ponieważ nadal rozwijamy się pozostając w czołówce branży i zwiększamy zasięg naszych działań poza Europą. Ten nowoczesny technologicznie samolot pozwoli nam stać się jedną z najbardziej ekologicznych linii lotniczych, jednocześnie obniżając koszty operacyjne. Jednocześnie utrzymujemy koszty jednostkowe na najniższym poziomie w Europie. Wizz Air będzie nadal stymulować popyt na podróże lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej i poza nią, oferując pasażerom najniższe ceny, a jednocześnie dostarczając klientom doskonałą obsługę klienta na pokładach samolotów jednej z najmłodszych flot.

- Cieszymy się, że z przekazania dzisiaj linii Wizz Air, naszemu największemu odbiorcy A321neo, pierwszego z zamówionych samolotów – powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy w Airbus. – Jesteśmy dumni, że nasz A321neo, wydajny pod względem kosztów i paliwa, odgrywa kluczową rolę w realizacji strategii rozwoju Wizz Air.

- Doceniamy zaufanie, którym obdarzył nas Wizz Air decydując się na skorzystanie z naszych produktów i usług.  To pozwoliło nam na zbudowanie silnej relacji, której początki siegają powstania linii – powiedział Rick Deurloo, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i obsługi klienta w firmie Pratt & Whitney. – Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzisiaj świętować ten szczególny kamień milowy i jesteśmy przekonani, że wiodąca w branży technologia GTF zapewni Wizz Air oszczędności paliwa i korzyści dla środowiska przez wiele lat.

- W FPG Amentum cieszymy się ze współpracy z Wizz Air przy dostawie pierwszego samolotu Neo we flocie linii. To w sumie siódma maszyna w historii działań FPG Amentum dla WIZZ. Liczymy na pogłębienie tej cennej dla nas współpracy w najbliższej przyszłości – powiedział Eamonn Forbes, członek zarządu ds. handlowych, FPG Amentum.

okecie2