XVI Forum Bezpiecznego Latania

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

airplane-86932_1280

 

Temat: Forum o rzeczach nieoczywistych, ale krytycznie ważnych.

Jak mądrze zaplanować lotniczą karierę?

Co zrobić aby szkolenie było efektywne i czy chodzi tylko o latanie? Lądowisko ewidencjonowane – jak z tego korzystać i nie podpaść.

Konsekwencje lotniczych błędów – spojrzenie ze strony ubezpieczyciela.

Latać bez bólu głowy – rzecz o słuchawkach.

 

22 czerwca 2023 godzina 18:00 – 22:00+

Uczelnia Łazarskiego, Warszawa – niedaleko stacji Metro Wilanowska

 

Formuła

Spotkanie fizyczne z losowaniem nagrody głównej: Słuchawki BOSE A30 – wymagany zakup talonu za 30 zł brutto. Kanapki lub batona a najlepiej jabłoko przynieś z domu od nas dostaniesz butelkę wody oraz talon – czyli szanse na wygranie nagrody głównej – słuchawek Bose A30. Zostaniesz do końca, nie pożałujesz. Nie dasz rady dotrzeć – nie ma sprawy transmisja forum dla wszystkich i wszędzie za darmo. Spotykamy się 22 czerwca.

 

{Losowanie nagrody głównej odbędzie się po na koniec Forum. Opłata za udział w losowniu i fizycznym Forum jest obowiązkowa. Każdy kto opłaci udział (internetowo) otrzyma kartkę A4 z ręcznym podpisem, pieczątką i naklejką, z której zrobi samolocik.}

 

Spotkanie internetowe – bezpłatne, link zostanie wysłany zarejestrowanym osobom

 

GŁÓWNE TEMATY KRÓTKICH WYKŁADÓW

Czas trwania jednej prezentacji:  20 minUT

1. Grzegorz Skomorowski:

Jak wybrać sobie instruktora? To pytanie jest ważniejsze od pytania o szkołę, cenę szkolenia i odległość do ośrodka. Pamiętaj, że jeśli cena będzie jedynym wyznacznikiem, to raczej na pewno źle trafisz.

2. Andrzej Łapsa:

Każda nauka wymaga weryfikacji. Lotnicza Komisja Egzaminacyjna  – czy egzaminu trzeba się bać i czy egzaminator jest urzędnikiem? Co zrobić gdy coś pójdzie nie tak.

3. Małgorzata Chelis:

Marzysz o zawodowstwie? Na co należy zwrócić uwagę już w trakcie szkolenia aby późniejsza rekrutacja oraz praca nie była pasmem porażek. Rzecz o umiejętnościach miękkich pożądanych okiem lotniczego psychologa.

4. Rafał Skibniewski:

Dlaczego Wy mi to wszyscy robicie? Piloci okiem właściciela lotniska.

5. Bartosz Orłowski:

Niezamierzony wlot lub konieczność wlotu w MCTR lub MTMA jak nie nabić sobie guza lub jak to zrobić z głową.

6. Mikołaj Doskocz:

Prawo pracy, ubezpieczenie, odpowiedzialność, czyli zalety i wady teraźniejszości nad przyszłością. Nie daj oszukać. Tak jak w FPL wpisujesz ALTERNATE, zaplanuj swój plan B i C w życiu. Rzecz o różnych formach zatrudnienia i ich konsekwencjach…

7. Krzysztof Błaszkiewicz:

Za co przed ubezpieczycielem odpowiada pilot i czy w ogóle ubezpieczyciel może domagać się od pilota czegokolwiek. Czy B2B ma taką samą ochronę jak umowa o pracę? Oczywiście z punktu widzenia ubezpieczenia, rzecz jasna.

8. Mariusz Krzyżański:

Czy każde słuchawki pasują na każde lotnicze uszy? Jak dobrać najlepsze słuchawki lotnicze dla pilota.

9. Małgorzata Rutkowska:

Kiedy i dlaczego HEMS ma pierwszeństwo drogi? Jak się zachować gdy taki ruch pojawi się tuż obok….. / Praca w HEMS. Grafik, wypadki i nieznane lądowiska.

 

HARMONOGRAM:

18:05 – 19:45 5 sesji

19:45 – 20:15 Przerwa

20:15 – 21:35 4 Sesje

21:35 – 22:00 Q&A

22:00 Losowanie nagrody głównej

 

IMG_2022