Wizz Air kontynuuje nabór do Pilot Academy

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

wizz8_d

12 grudnia Wizz Air ogłosił  nawiązanie współpracy z Egnatia Aviation, uznaną szkołą pilotażu w Kavali, w Grecji, nowym partnerem programu Wizz Air Pilot Academy.

Z uwagi na zaangażowanie  zawodpilot.pl w projekt doboru słuchaczy Wizz Air Pilot Academy, zachęcamy do zapoznania się z unikalną dla osób marzących o pracy pilota ofertą tego przewoźnika.

W ramach programu Pilot Academy, uruchomionego w sierpniu 2017 roku, Wizz Air oferuje młodym osobom pełnoletnim nieposiadającym doświadczenia zawodowego wyjątkową możliwość zdobycia licencji pilota komercyjnego. W ramach programu, uczestnicy zdobędą gruntowną wiedzę zgodnie ze standardami panującymi w Wizz Air. Wybrani kandydaci otrzymają prefinansowanie znacznej części opłaty za szkolenie. Z powodu regulacji dotyczących finansowania, program jest obecnie dostępny jedynie dla obywateli Polski.

W ramach Wizz Air Pilot Academy linia planuje wyszkolić 120 profesjonalnych pilotów w 2018 roku we współpracy z Egnatia Aviation w Grecji i Tréner Kft na Węgrzech. W przyszłym roku planowane jest również zaproszenie do programu kolejnych ośrodków szkoleniowych.

Od chwili uruchomienia program szybko zyskał popularność i zainteresowanie wśród kandydatów. Dotychczas wpłynęło ponad 2000 spełniających wszystkie wymogi aplikacji. Około 350 osób wzięło udział w Dniach Otwartych w Polsce. Pierwsza grupa kursantów rozpocznie szkolenie z Tréner Kft 18 grudnia 2017 roku, kolejna grupa – w marcu. Początek szkoleń z Egnatia Aviation jest zaplanowany na kwiecień 2018 roku.

Program przewiduje 750 godzin szkolenia  naziemnego, 60 godzin w symulatorze i 145 godzin treningu lotniczego. Uczestnicy zdobędą wiedzę oraz umiejetności niezbędne w działaniach operacyjnych Wizz Air w celu wsparcia rozwoju linii.

Ambitni pasjonaci lotnictwa mogą wziąć udział w programie, ponosząc koszt około 1/3 części opłaty, podczas gdy Wizz Air prefinansuje maksymalnie 45 000 euro pozostałej części wartości szkolenia, zwracanego przez wybranych pilotów w pierwszych latach zatrudnienia w linii.

Pomyślne ukończenie szkolenia w Wizz Air Pilot Academy oraz spełnienie wszystkich warunków i wymagań zapewni szansę otrzymania propozycji pracy w Wizz Air w charakterze pilota stażysty. Piloci stażyści, którzy z powodzeniem ukończą kolejne szkolenia, będą mogli kontynuować karierę jako pierwsi oficerowie latając samolotami typu Airbus A320 na trasach w siatce połączeń WIZZ. Pierwsi oficerowie Wizz Air otrzymują duże możliwości rozwoju zawodowego oraz atrakcyjny pakiet świadczeń.

Więcej informacji na stronie: pilot-academy.wizzair.com.

WIZZ oferuje również kandydatom możliwość osobistego poznania załogi Wizz Air Pilot Academy w ramach Dni Otwartych.

NADCHODZĄCE DNI OTWARTE WIZZ AIR PILOT ACADEMY Z FIRMĄ EGNATIA

Dokładna lokalizacja będzie wkrótce dostępna na stronie pilot-academy.wizzair.com

DATA

MIASTO

MIEJSCE

14 stycznia 2018

15:00

Warszawa

Hotel Witkowski,

Aleja Krakowska 131

02-180 Warszawa

15 stycznia 2018

14:00

Wrocław

Novotel Wroclaw City,

Wyścigowa 35

53-011 Wrocław

16 stycznia 2018

15:00

Katowice

Novotel Katowice Centrum,

Aleja Roździeńskiego 16

40-202 Katowice