Dobre wieści z rynku pracy

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

025

Po pierwsze nasz flagowy przewoźnik skończył właśnie rekrutacje, o czym większość z Was już wie i za chwilę zacznie selekcję kandydatów – planuje zatrudnić kilkudziesięciu pilotów!

Wizz Air obniżył wymagania co do nalotu ogólnego i oczekuje na aplikacje pilotów z nalotem ogólnym 300 godzin. Poza tym przewoźnik ogłosił właśnie, iż zaczyna współpracę z dwiema organizacjami zajmującymi się szkoleniami lotniczymi, by zapewnić sobie pilotów już od poziomu szkolenia do licencji ATPL. Kursy rozpoczną się we wrześniu 2015 roku i początkowo będą obejmowały grupy ok. 40 pilotów-kadetów rocznie. Przeprowadzane zgodnie z regulacjami EASA, obejmą zintegrowane szkolenia ATPL oraz szkolenie na typ A320.

Do realizacji tych szkoleń Wizz Air wybrał firmy: CTC Aviation oraz Central European Flight Academy. Przeszkolenie ma na celu zapewnienie przewoźnikowi first officerów współpracujących z przewoźnikiem w pełnym wymiarze godzin na A320. Wizz Air ogłosił, że zapewnia gwarancję zatrudnienia (w zależności od osiągniętego poziomu biegłości i sprawności) po zakończeniu szkolenia, poprzez wspomaganie dostępu kandydatów do niezbędnego finansowania programu.

Zatem działajcie!