Test wiedzy lotniczej

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Linia poszukuje do swoich szeregów ludzi lubiących się uczyć, dlatego sprawdza, co zostało w głowach kandydatów po zdanym egzaminie ATPL. Test wiedzy lotniczej pomaga przyszłemu pracodawcy ocenić czy odświeżacie wiedzę, z której, na co dzień może nie korzystacie, czy może po zdanym egzaminie uznaliście materiał za bezużyteczny?

Efektywnym sposobem selekcji na tym etapie, jest sprawdzająca rozmowa telefoniczna – o takiej rozmowie zostaniecie uprzedzeni, a jej termin ustalony wcześniej. Najczęściej instruktor zadaje pytania z zakresu ATPL, lecz zadawane, jako problemy do rozwiązania, tak zadawane pytanie sprawdzają nie tylko wiedzę, ale także umiejętność jej wykorzystania w praktyce. Są to pytania w stylu:

Jaka jest minimalna ilość paliwa, jaką powinieneś zabrać na lot do Berlina? Co musisz brać pod uwagę?

Powiedz, w jaki sposób winglety pozwalają zaoszczędzać paliwo?

albo: Jak pilot może wpływać na zużycie paliwa w swojej linii?

Jak się objawia hipoxia? Czy miałeś z takim zjawiskiem do czynienia?

IMG_0633

 

 

Tego typu rozmowa może być przeprowadzona podczas spotkania przed kolejnymi etapami selekcji. Pytania sprawdzają wiedzę pilota o obecnie użytkowanej przez niego maszynie, a czasami potencjalny pracodawca interesuje się, co kandydat już wie o tej, na której chciałby latać w przyszłości, jakie ma przemyślenia na temat SOP w obecnej firmie.

 

Test wiedzy lotniczej to zestaw pytań zazwyczaj bliźniaczy do tego, jaki widzieliście podczas egzaminów do licencji. Zakres pytań do egzaminu ATPL jest znany, obejmuje różne przedmioty: pytania z aerodynamiki przeplatają się z pytaniami z mechaniki lotu, meteorologii, korespondencji radiowej, prawa lotniczego, czy czynnika ludzkiego.

icona_04