WIZZ AIR nawołuje do ekologicznego podejścia do biznesu lotniczego

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

okecie2

Wizz Air, uznał się najbardziej zieloną linią lotniczą w Europie i największy nisko-kosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej wzywa regularne linie lotnicze do zaprzestania lotów z pustymi miejscami w klasie biznes w przypadku połączeń trwających poniżej pięciu godzin.

Klasa biznes powinna być zakazana na wszystkich lotach krótkodystansowych, gdyż pasażerowie podróżujący w ten sposób odpowiadają za dwukrotnie większy ślad węglowy w porównaniu z pasażerem klasy ekonomicznej. Branża lotnicza odpowiada za funkcjonowanie tak nieefektywnego modelu.  Wizz Air wzywa inne linie lotnicze, aby zobowiązały się do całkowitej rezygnacji z podróży w klasie biznes na każdym locie trwającym poniżej pięciu godzin. Staromodny model podróży powinien się skończyć według podejścia promowanego przez Wizz Air, podobnie jak klasa biznes.

Wizz Air obecnie generuje najniższy poziom emisji CO2 przypadający na pasażera wśród wszystkich linii lotniczych i wyniósł 56,8 gr/pasażer/km w październiku 2019 roku. Ultra-niskokosztowy model biznesowy WIZZ opiera się na wysokim współczynniku obłożenia (95% w H12020) i odpowiednio ścisłym rozkładzie kabiny pasażerskiej, co umożliwia latanie w sposób zrównoważony i utrzymanie poziomu emisji CO2 na możliwie jak najniższym poziomie. Wizz Air zobowiązał się do dalszej redukcji emisji o 30% na każdego pasażera w ciągu kolejnych 10 lat i apeluje, aby pozostałe linie postąpiły tak samo. To problem dotyczący całej branży i wymaga zastosowania poważnych rozwiązań. Branża jako całość wymaga bardziej zdecydowanych działań, które mogą przynieść oczekiwane zmiany.

Linia Wizz Air z zaangażowaniem rozbudowuje flotę o supernowoczesne samoloty z rodziny Airbus neo i złożyła zamówienie na 268 najbardziej wydajnych samolotów wąskokadłubowych. Niepokonany w zakresie wydajności zużycia paliwa oraz świetnej aerodynamice najnowszy samolot Wizz Air to wynik szeregu zastosowanych rozwiązań na rzecz wydajności operacyjnej, wykorzystanie najlżejszych materiałów w konstrukcji kabiny oraz tworzenie siatki połączeń w taki sposób, aby uniknąć niepotrzebnych lotów łączonych – dzięki temu działania linii są prawdziwie zrównoważone. Obecnie średni wiek maszyny we flocie to 4,5 roku, co czyni ją najmłodszą flotą linii lotniczych na świecie. W efekcie Wizz Air to linia o najmniejszym śladzie środowiskowym przypadającym na pasażera na kilometr w Europie.

Wizz Air ostatnio opublikował materiał wideo, który można obejrzeć tu: https://youtu.be/x3cKWn-JHMk