Sprawdź swoje predyspozycje do zawodu pilota

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Jedynie część z Was podczas praktycznego szkolenia lotniczego otrzymuje rzetelną ocenę swoich predyspozycji zawodu pilota. Standardowe szkolenie, o ile przebiega bez zakłóceń, a Wy jesteście pilnymi i zmotywowanymi uczniami, nie musi wykazać niczego szczególnego. Nie wszystkie ośrodki szkolenia mają też świadomość jakich kompetencji Wam potrzeba i jak należy je od początku właściwie kształtować, żebyście odnieśli sukces w lataniu zawodowym.  Nie każdy instruktor posiada wystarczające kompetencje, aby podczas standardowego szkolenia praktycznego ocenić pełen zakres Waszego potencjału do radzenia sobie z zaskakującymi i różnorodnymi wyzwaniami w powietrzu.  Ten aspekt jak i wiele innych będzie interesujący dla każdego profesjonalnego przyszłego Waszego pracodawcy – Waszej wymarzonej linii lotniczej.

Dlatego zapraszamy każdego posiadacza licencji turystycznej, który zastanawia się czy warto zainwestować w dalsze etapy ścieżki rozwoju.  Otrzymane informacje na pewno nie zmienią Waszej determinacji, ale pomogą skupić się obszarach które  warto rozwijać, i deficyty które należy uzupełniać. Istotne jest żeby poddać się takiej ocenie zanim zacznie się mocno w swój plan szkoleniowy inwestować. Taka ocena to część właściwej inwestycji w rozwój, nawet jeśli nie planujecie kariery pilota liniowego. Przyszłym instruktorom taka ocena także na pewno się przyda!

Oceniamy kluczowe wymiary istotne w lataniu zawodowym w załodze wieloosobowej i lataniu liniowym : umiejętność współpracy, samodzielnego myślenia i asertywnych postaw, czujność i podzielność uwagi, koordynacja psychomotoryczna, wydolność percepcji w obliczu wielozadaniowości, zdolność logicznego myślenia czy niezawodność działania pod presją czasu. Kompetencje te i wiele innych sprawdzane są w linii lotniczej podczas selekcji kandydatów na pilotów, ponieważ one zaważą o działaniu pilota w sytuacji krytycznej, niestandardowej czy awaryjnej.

Testy, które oferujemy są zestawem testów umożliwiających przygotowanie pełnej diagnozy kompetencji kluczowych dla pilota. Tak więc ocena Waszych możliwości w warunkach minimalnego stresu stanowi niepowtarzalną szansę, bardzo przydatną na przyszłość w sytuacji odmiennej.

Sprawdź jakie testy stosujemy

Sesja oceny trwa od 3-4 godzin, składa się z sesji testowej i wywiadu.

Po sesji testowej i analizie psychologicznej wyników uczestnik otrzymuje pełną informację zwrotną, wraz z konsultacją co do rozwoju kompetencji, które tego wymagają. Zatem będzie Wam łatwiej zaplanować swoją karierę zawodową, pracować nad słabościami i rozwijać to do czego macie talent.

Koszt takiej oceny waha się od 390 – 520 pln w zależności od zasięgu oceny i terminu.

Zwyczajowo przeprowadzamy ocenę 2 razy w miesiącu, w pierwszą środę i trzecią niedzielę miesiąca, na Mokotowie lub na lotnisku na Babicach w Warszawie. Jednak w miarę dostępności czasowej psychologa lotniczego ustalimy termin dogodny dla chętnego.

Każdy uczestnik szkolenia teoretycznego do licencji PPL naszych parterów biznesowych otrzyma zniżkę 20% na usługę – piszcie i pytajcie o jakie szkoły chodzi.

Zapraszamy, sprawdź swoje predyspozycje do zawodu pilota w testach!

pytaj i pisz na adres: rekrutacja@zawodpilot.pl

UWAGA: Oceny tej nie oferujemy pilotom przygotowującym się do JAKIEKOLWIEK REKRUTACJI, TAKŻE KANDYDATOM NA STUDIA LOTNICZE, czy pilotom posiadającym licencje wyższe niż turystyczna – NIE OFERUJEMY DOSTĘPU DO TESTÓW W CELACH ĆWICZENIOWYCH.

20160812_113122_Burst01