WARSZTAT PRZYGOTOWUJĄCY DO PRACY I REKRUTACJI DO LINII LOTNICZEJ

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Teraz możecie wybrać: Jeden lub dwa dni warsztatu screeningowego

lub:

Jednodniowe szkolenie, które będzie dostępne w jeszcze atrakcyjniejszej cenie, o ile ukończycie kurs teoretyczny do licencji ATPL w wybranych ośrodkach szkolenia lotniczego: Smart Aviation w Poznaniu, Runway w Warszawie. Dla każdej z wymienionych szkół przygotowujemy specjalnie zaprojektowany program naszego warsztatu przygotowującego do pracy i rekrutacji w linii lotniczej.

Szkolenie jakie proponujemy standardowo to dwudniowe kompleksowe szkolenie przygotowujące pilotów do skutecznego wykazania się swoimi kompetencjami podczas screeningu do linii lotniczej. Z naszych ostatnich obserwacji podczas projektu oceny predyspozycji pilotów, jaki prowadziliśmy dla jednej z linii lotniczych, wypływają konkretne wnioski, które wpłynęły na zmianę  programu proponowanego dotychczas szkolenia. Wychodzimy też przy tej okazji naprzeciw oczekiwaniom naszych dotychczasowych uczestników.

Spotykamy kandydatów posiadających bogate doświadczenia lotnicze, lecz podczas oceny predyspozycji z uwagi na silną motywację i stres towarzyszący ocenie, tracą szansę zdobycia pracy, o jakiej marzą.

Czasami kandydaci czując się niepewnie podczas screeningu, nie wiedząc ‚jak powinni się’ zachować, utrudniają rekruterom właściwą ocenę przyjmując postawy nienaturalne, czasem wręcz nieadekwatne do sytuacji …w takim wypadku tracą wszyscy – linia całkiem dobrego kandydata, a kandydat szansę na spełnienie swoich marzeń i planów…

W innych sytuacjach niedostateczne przygotowanie językowe do rozmowy, powoduje osłabienie pewności siebie, co skutkuje obniżeniem ogólnej oceny danego kandydata.

Szkolenie, na które zapraszamy wychodzi naprzeciw wielu trudnościom na jakie natrafiacie kiedy planujecie udział w rekrutacji lub oceniacie swoje dotychczasowe niepowodzenia podczas odbytych screeningów.

CO MOŻECIE OSIĄGNĄĆ DZIĘKI NASZEMU WARSZTATOWI?

CAM03023

CZEGO NIE DOWIECIE SIĘ PODCZAS TEGO SZKOLENIA:

NIE UCZYMY JAK OSZUKAĆ TEAM REKRUTACYJNY

DO KOGO ADRESOWANY JEST NASZ WARSZTAT:

OGÓLNY PROGRAM SZKOLENIA:

I DZIEŃ

  1. W JAKI SPOSÓB OCENIA SIĘ KOMPETENCJE PILOTÓW - omówienie sposobu testowania pilotów podczas selekcji do linii lotniczych
  2. APLIKACJA DO LINII LOTNICZEJ – CV MOJA WIZYTÓWKA Jak wiele aplikacja i cv mówi o autorze? Jak nie przekreślać swoich szans zaproszenia i możliwości osobistego zaprezentowania się? Jakie trudne pytania przygotowały niektóre linie lotniczej w swoich formularzach aplikacyjnych?
  3. JAK WŁAŚCIWIE ZAPREZENTOWAĆ SIĘ PODCZAS SESJI OCENY – nauczymy Was na co zwracać uwagę podczas oceny, jak wykazać się posiadanymi atutami, które posiadacie. Uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć jak to wychodzi w konkretnych sytuacjach wywiadu i otrzymają profesjonalną informację zwrotną – zmierzą się tutaj z konkretnymi pytaniami z interview z różnych linii lotniczych
  4. OCENA KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH – otrzymacie  szansę sprawdzenia się podczas grupowego rozwiązywania problemu – każda grupa jest inna i od dynamiki tej grupy także wiele zależy. Jednak umiejętności społeczne poszczególnych uczestników mają szalenie istotne znaczenie, kiedy zespół dąży do klęski podczas procesu decyzyjnego. Warto znać własne atuty i ograniczenia w tym zakresie, przede wszystkim w kontekście współpracy w załodze wieloosobowej.

II DZIEŃ

  1. JAK RADZIĆ SOBIE Z WYSOKĄ MOTYWACJĄ I NAPIĘCIEM PODCZAS OCENY – ocena efektywności pilota jest nierozłącznym elementem pracy na każdym etapie jego kariery. Obserwuję różne strategie i poważne braki u pilotów w tym zakresie. Podczas warsztatu przyjrzycie się teorii powstawania wysokiego pobudzenia, które podczas procesu rekrutacji obniża Waszą skuteczność. Podejmiecie próbę kontrolowania negatywnego stresu i hamowania jego wpływu na Waszą efektywność– przekonacie się jak działa biofeedback
  2. PRZYGOTOWANIE DO TECHNICZNEJ CZĘŚCI INTERVIEW – w tej części doświadczony instruktor liniowy przeprowadzi kilka ćwiczeń i zadań z zakresu wykorzystania wiedzy lotniczej (meteo, osiągi, prawo i inne) sprawdzanej w różnych liniach lotniczych
  3.  INTERVIEW PO ANGIELSKU - egzaminator ICAO z j. angielskiego – pilot liniowy pracujący na co dzień w środowisku anglojęzycznym przeprowadzi próbkę wywiadu z każdym uczestnikiem – staniecie przed koniecznością znalezienia odpowiedzi na różne pytania także sytuacyjne dotyczące problemów w załodze wieloosobowej w języku angielskim

Wybór pomiędzy dwudniową a jednodniową wersją szkolenia, skutkuje realizacją programu jak wyżej, jeśli z powodów operacyjnych (instruktorzy nie mogą w wyznaczonych terminach prowadzić zajęć) nie możemy utrzymać programu w powyższym porządku będziemy szukać innego rozwiązania. Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału tylko w sobotniej części to prosimy o sprawdzenie programu w nadchodzącej sesji.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA TO SPECJALIŚCI – PRAKTYCY W BRANŻY LOTNICZEJ:

NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ:  

CAM01352

14 KWIETNIA  warsztat jednodniowy z SMART AVIATION w Poznaniu

18-19 maja w Warszawie

zawsze najświeższe informacje na temat terminów znajdziecie na fb

MIEJSCE:

Warszawa – Sala szkoleniowa z dostępem do wi-fi i bezpłatnym parkingiem.

Każdego dnia szkolenia przewidujemy przerwę na lunch. Kawa i herbata a także przekąski dostępne są przez cały czas trwania szkolenia.

KOSZT DWUDNIOWEGO WARSZTATU: 860 PLN

KOSZT SZKOLENIA W WERSJI JEDNODNIOWEJ: od 400 PLN (promocja we współpracy z wymienionymi ośrodkami) do 490 PLN (w zależności od programu i dostępności wykładowców)

Z wszelkimi pytaniami, wątpliwościami i rzecz jasna chcąc się zapisać piszcie na adres: szkolenia@zawodpilot.pl

Opinie i relacje z ostatnich sesji szkoleniowych możecie przeczytać także na www.facebook.com/ZawodPilot/